tweakui - mini how-to

Oto bardzo ciekawe narzędzie do konfiguracji ustawień Windowsa z zestawu PowerToys (notabene produkcji Microsoftu).

Pobieramy go ze strony Microsoft Power Toys.


TweakUI

Oto kilka ciekawych ustawień, jakie możemy uzyskać przy pomocy tego narzędzia:

Mouse » Menu speed Pozwala na ustawienie szybkości otwierania podpozycji menu Start. Ustawienie na Fast powoduje otwieranie się podmenu od razu po najechaniu na nie myszką.
Mouse » Hover » hover speed Regulacja czasu pojawienia się podpowiedzi w dymku po najechaniu na ikonę pliku. Moje ustawienie - 200ms.
Mouse » Menu speed Pozwala na ustawienie szybkości otwierania podpozycji menu Start. Ustawienie na Fast powoduje otwieranie się podmenu od razu po najechaniu na nie myszką.
Explorer » Settings
Zaznaczamy:
Use Classic Search in Explorer - wyłączamy "pieska".

Odznaczamy:
Prefix "Shortcut to" on new shortcuts - wyłaczamy opcję automatycznego dodawania "Skrót do" na początku nazwy każdego skrótu.
Explorer » Shortcut » Shortcut overlay Zamieniamy tą wielką, paskudną strzałkę na każdym skrócie na o wiele mniejszą i zgrabniejszą wybierając Light arrow.
Taskbar and Start menu » Settings Pozbywamy się upierdliwych dymków nad zasobnikiem systemowym (koło zegara) odznaczając opcję Enable baloon tips.
AutoPlay » Types Odznaczamy Enable AutoPlay for removable drives i raz na zawsze pozbywamy się niepotrzebnego przeszukiwania dysku po każdym jego podłączeniu do komputera.
UWAGA!!! W ten sposób pozbywamy się również możliwości zainfekowania naszego komputera wirusem przenoszonym na pendrivach / przenośnych dyskach.
Templates Odznaczamy niepotrzebne pozycje w Nowy w menu podręcznym. Ja zostawiam tylko Dokument tekstowy, reszta zbędna...
Command Prompt Wybieramy Tab dla Filename completion i Directory completion i mamy autouzupełnianie nazw plików i folderów prawie jak w bash'u... prawie...:oczko:
Logon » Autologon Zaznaczamy Log on automatically at system startup, wpisujemy poniżej swoją nazwę użyszkodnika i ewentualnie domenę, jeśli mamy hasło to klikamy Set password i mamy autologowanie do systemu.

Można również poeksperymentować z innymi parametrami i wartościami - te opisane powyżej to tylko kilka, których ja używam, z wielu dostępnych.

powrót do spisu treści

Leading Cloud Surveillance, Recording and Storage service; IP camera live viewing

Leading Enterprise Cloud IT Service; cloud file server, FTP Hosting, Online Storage, Backup and Sharing

Powered by FirstCloudIT.com, a division of DriveHQ, the leading Cloud IT and Cloud Surveillance Service provider since 2003.