wstęp

Zabawę z Linuksem zaczynałem w 1998 od Mandrake'a i Red Hat'a, potem Mandriva od wersji 2005 do aktualnej 2009 Spring. W między czasie testowałem OpenSUSE, Debiana, Gentoo, KateOS. Ostatnio na swoim lapku zainstalowałem Arch'a - na razie jestem zadowolony...

Aktualnie używam dystrybucji Arch Linux na moim lapku Prestigio, więc wszystkie informacje będą dotyczyły właśnie tej dystrybucji. Część informacji oczywiście jest przenaszalna na inne distra, ale uprzedzam, że nie testowałem ich nigdzie indziej.


xorg.conf

Oto mój xorg.conf do pobrania: kliknij
Najnowsze wersje Xorg'a zawierają autodetekcję urządzeń, jednak na moim lapku nie działa to poprawnie.


custom kernel z wanilli

Oto mój .config do pobrania: kliknij
Na tym laptopie miałem poważne problemy z uruchomieniem ACPI przy jednoczesnej możliwości z korzystania z touchpada. Mogłem albo używać ACPI albo touchpada. W tym laptopie znajduje się Intel Pentium III Tualatin (L2 512kB), który nie posiada dynamicznego skalowania częstotliwości procesora, a jedynie opcję pomijania cykli.
Można więc by zapytać - do czego potrzebne było mi ACPI? Odpowiadam więc: do monitorowania stanu baterii.
Oczywiście można to uzyskać używając APM, jednak APM nie dostarcza zbyt wielu informacji nt. stanu baterii. Dodatkowo APM nie umożliwia automatycznego wyłączenia komputera po zamknięciu systemu - należy wówczas przycisnąć przycisk zasilania na laptopie, kiedy zostaniemy o to poproszeni. Dlatego właśnie zdecydowałem się na ACPI.


Leading Cloud Surveillance, Recording and Storage service; IP camera live viewing

Leading Enterprise Cloud IT Service; cloud file server, FTP Hosting, Online Storage, Backup and Sharing

Powered by FirstCloudIT.com, a division of DriveHQ, the leading Cloud IT and Cloud Surveillance Service provider since 2003.